pleasure

İngilizce pleasure nedir, İngilizce - Bulgarca sözlük pleasure ne demek?

{\'pleʒə}

I. 1. удоволствие, наслада, развлечение

man of PLEASURE бонвиван

woman of PLEASURE лека жена

it gives me PLEASURE to драго/приятно ми е да

to take (a) PLEASURE in doing something обичам/приятно ми е да правя нещо

it will be a PLEASURE to me, it will give me great PLEASURE, I shall esteem it a PLEASURE to ще ми бъде приятно/драго да, ще се радвам да

to take one\'s PLEASURE забавлявам се (особ. с любовни авантюри)

it was a PLEASURE, the PLEASURE was mine моля, направих го с удоволствие

may I have the PLEASURE of your company to dinner? ще ми направите ли удоволствието да вечеряте у/с нас? X. requests the PLEASURE of your company to X. ви моли/кани да присъствувате на (в официални покани)

2. желание, нареждане

we await your PLEASURE очакваме вашите нареждания

without consulting my PLEASURE без да ме пита, без да се съобрази с желанието ми

at your PLEASURE когато пожелаете, както пожелаете

3. attr (който е) за удоволствие, увесели телен

PLEASURE trip пътуване за удоволствие, екскурзия

II. 1. прави ми удоволствие (in с ger да)

2. търся удоволствия

3. доставям (полова) наслада на
* * *
{\'ple(c)ъ} n 1. удоволствие; наслада; развлечение; man of pleasure (2) {\'ple(c)ъ} v 1. прави ми удоволствие (in с ger да); 2. т
* * *
увеселителен; удоволствие; сладост; воля; развлечение; желание; кеф; наслада;
* * *
1. at your pleasure когато пожелаете, както пожелаете
2. attr (който е) за удоволствие, увесели телен
3. i. удоволствие, наслада, развлечение
4. ii. прави ми удоволствие (in с ger да)
5. it gives me pleasure to драго/приятно ми е да
6. it was a pleasure, the pleasure was mine моля, направих го с удоволствие
7. it will be a pleasure to me, it will give me great pleasure, i shall esteem it a pleasure to ще ми бъде приятно/драго да, ще се радвам да
8. man of pleasure бонвиван
9. may i have the pleasure of your company to dinner? ще ми направите ли удоволствието да вечеряте у/с нас? x. requests the pleasure of your company to x. ви моли/кани да присъствувате на (в официални покани)
10. pleasure trip пътуване за удоволствие, екскурзия
11. to take (a) pleasure in doing something обичам/приятно ми е да правя нещо
12. to take one\'s pleasure забавлявам се (особ. с любовни авантюри)
13. we await your pleasure очакваме вашите нареждания
14. without consulting my pleasure без да ме пита, без да се съобрази с желанието ми
15. woman of pleasure лека жена
16. доставям (полова) наслада на
17. желание, нареждане
18. търся удоволствия
* * *
pleasure[´pleʒə] I. n 1. удоволствие, наслада; развлечение, забава; man of \\pleasure човек на удоволствията; развратник; woman of \\pleasure лека жена; unalloyed \\pleasure непомрачено удоволствие; to take o.\'s \\pleasure забавлявам се, развличам се; to take (a) \\pleasure in s.th. намирам удоволствие в нещо; it will be a \\pleasure to me, it will give me great \\pleasure, I shall esteem it a \\pleasure ще ми бъде драго, ще се радвам, ще ми бъде приятно; 2. воля, желание; without consulting my \\pleasure без да ме питат; I shall not consult his \\pleasure няма да се съобразявам с желанията му; at his \\pleasure когато той пожелае; during his \\pleasure дотогава, докато той желае; what is your \\pleasure? какво ще обичате? 3. евфем. сексуално задоволяване; he took his \\pleasure of her той се забавлява с нея; 4. attr увеселителен; \\pleasure car спортен автомобил за разходки; \\pleasure journey (trip) пътешествие за удоволствие; II. v ост. 1. доставям удоволствие на; 2. намирам удоволствие (in); 3. разг. търся развлечения.

I. n
1. удоволствие, наслада; развлечение, забава; man of ~ човек на удоволствията; развратник; woman of ~ лека жена; unalloyed ~ непомрачено удоволствие; to take o.’s ~ забавлявам се, развличам се; to take (a) ~ in s.th. намирам удоволствие в нещо; it will be a ~ to me, it will give me great ~, I shall esteem it a ~ ще ми бъде драго, ще се радвам, ще ми бъде приятно;
2. воля, желание; without consulting my ~ без да ме питат; I shall not consult his ~ няма да се съобразявам с желанията му; at his ~ когато той пожелае; during his ~ дотогава, докато той желае; what is your ~? какво ще обичате?
3. евфем. сексуално задоволяване; he took his ~ of her той се забавлява с нея;
4. attr увеселителен; ~ car спортен автомобил за разходки; ~ journey (trip) пътешествие за удоволствие; II. v ост.
1. доставям удоволствие на;
2. намирам удоволствие (in);
3. разг. търся развлечения.


İngilizce - Bulgarca sözlüğünde İngilizce pleasure kelimesinin Bulgarca manası nedir? İngilizce dilindeki pleasure kelimesinin Bulgarca dilindeki manasını yukarıda okuyabilirsiniz. pleasure diğer dillerde anlamlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Was this article helpful?

93 out of 132 found this helpful